ועדות אמנת חברי WISE

ידע נוסף

קבוצות מתמידות מקימות ועדות וקודים כדי להבטיח את הישרדותן. בכך, קבוצה נשארת נאמנה למטרותיה ויכולה להתקדם במהירות לקראת השגתן.

ל. רון האברד הכיר בכך שסטנדרטים גבוהים של התנהגות מוסרית נחוצים להישרדות וכי קבוצות יכולות להצליח רק במקום בו הם קיימים. לפיכך, הוא כתב רבות בנושא ופיתח מערכת מוסר מודרנית אשר לראשונה מעניקה לאדם כלים להפוך למוסריים יותר בחיים ומרצונו. הוא גם פיתח מערכת צדק ייחודית ומעשית המגנה על הקבוצה מבלי להיזדקק למעשי תגמול.

חברי WISE מאמצים עקרונות אלה ושומרים על התנהגות מוסרית ברמה גבוה בהתנהלות עם חברי WISE ועם אחרים. הם מבינים שתוצאות מצויינות באמת מושגות כאשר גם הסטנדרטים המוסריים גבוהים.

חברי אמנת WISE

ועדות האמנה המורכבות מחברי אמנת WISE הם גופים המנהלים את החברות ב-WISE בנושאי מוסר וצדק. עם זאת, הם גם מרחיבים את הטיפוח שלהם לאזוריהם המקומיים ועוזרים לבנות קהילות חזקות.

כפי שהשם מרמז, חברי האמנה מקבלים מנדט מטעם WISE לניהול החברות באזורם. כוועדה הם מספקים שירותי אתיקה; שירותי פתרון חלופיים למחלוקות (ADR) וסיוע לחברים להשלמת השלבים של חוברת העבודה של תבנית הידע.

ועדות האמנה אינן מתערבות בעניינים רוחניים או אישיים. במקום זאת, ועל פי בירור, הם מפנים אנשי עסקים לכנסייה הסיינטולוגית המקומית, כך שיוכלו למצוא את השירות המדויק הדרוש כדי להתמודד עם המצבים שהם נתונים בהם. ועדות האמנה עוסקות אך ורק בעניינים עסקיים.

חברי אמנה בקהילה

חברי האמנה מסייעים לחברות בקהילה ובחברות WISE מקומיות באמצעות פעילויות רבות ומגוונות. לדוגמה:

1. חבר WISE מוצא את עצמו מעורב בסכסוך עסקי ולמרות הניסיונות הוא לא בא על פתרונו. במקום לנקוט במערכת משפטית יקרה וצפופה, חברי האמנה הם בעלי הכשרה מיוחדת בטכנולוגיה של ל. רון האברד לטיפול בסכסוכים. התוצאות יכולות להיות מרהיבות:

הגעתי לנוהל הזה בהיסוס רב אבל עם אמון מלא בטכנולוגיה של מר האברד. הנוהל היה מדהים, וכך גם התוצאות.

הגענו מבולבלים ועכשיו אנחנו התנתקנו מהזירה. באנו כאויבים; עכשיו אנחנו חברים. עקרונות אלה המיושמים כראוי משיגים תוצאות בלתי יאומנות.

2. איש עסקים מוצא את עצמו סובל ממצב כלשהו בעסקים, עד כדי כך שהוא גוזל את זמנו, פוגע בחיי משפחתו ומסכל את התקדמותו הרוחנית. הוועדה המקומית לאמנת חברת ה-WISE שלו תסייע לו לפתור את המצב הזה באמצעות כלים של מוסר ולסייע לו ביישום העקרונות הניהוליים הבסיסיים של ל. רון האברד באמצעות חוברת העבודה של תבנית הידע של מערכת מינהלית, כך שהמקור האמיתי של המצב מטופל, וכשהוא מבקש לפרוח בחייו האישיים והמשפחתיים, הוא יופנה לכנסיית הסיינטולוגיה המקומית שלו שם הוא יכול ליהנות מפריצות הדרך של ל. רון האברד על כל גווני הקשת של חיים מלאים.

שתי הדוגמאות לעיל נותנות מושג לגבי פעילותה של ועדת האמנה. עם זאת, קיימות אפשרויות רבות לסיוע על ידי וועדת האמנה.

בנוסף לסיוע לחברי WISE ואנשי מקצוע בקהילה שלהם, חברי אמנה רבים, דואגים גם להפצה רחבה של מערכת הניהול של האברד באמצעות ימי עיון ופעילויות הסברה מקומיות. חברי אמנה רבים הם יועצי ניהול של האברד במשרה מלאה.